Fialová…

fialova farba

Fialová regeneruje nervovú sústavu, pomáha lieči nespavosť, duševné poruchy fyzické ochorenia a poranenia mozgu. Aktivuje intuíciu podnecuje kreativitu zvyšuje psychivké povedomie. Dokáže čistiť karmu a oslobodzovať nás od udalostí, ktoré nás v minulosti ovplyvňovali. Používanie fialovej pri liečbe ti pomôže vážiť si samého oseba i ľudí okolo vás. Fialová často priťahuje ľudí otvorených duchovnému vedomiu.

Podľa východného energetického systému

je fialová farba poslednej, čiže siedmej čakry.
Jej názov je  “Shasrara“, čo v preklade znamená:

SA – pohybová, vyžarujúca
HA – Pozitívna sila
S – spájajúca
RA – žiarenie

čakry
Doslovne spohybujúca, vyžarujúca pozitívna sila, ktorá spája dve žiarenia. Prepína toky myslenia na prácu. Cez túto čakru človek dostáva od Rodu, od Bohov energiu života a mysle.

Ja som nosil fialovú, keď som  chodil na tanečné kurzy, prihováral som sa ľahko ženám, fialová mi dávala silu, cítil som sa sa Fresh, sebavedomý, v energii a veľmi svieži. Jasne. Môj obľúbený olejček je fialový…

Fialová farba je na konci farebnéo spektra a dúhy. Má najnižsiu vlnovú dĺžku 380-420nm, a najvyšíu frekvenciu. Preto je aj umiestnená na vrchnej korunnej čakre.
Mne to naznačuje,  že ľudia pracujúci s touto farbou vnímajú vyšie frekvencie, alebo začínajú byť na tieto frekvencie  naladení.
farebne spektrum

V Slovanskom 9 čakrovom  ponímaní

je to čakra 8sma a nachádza sa na čele medzi obočím. Po našom sa volá “čelo”. Je to intelektuálna čakra, riadi prácu mozgu, spracováva obrazy a myšlienky. Tu spracuje toky energií bez zmyslových okrás. Sytém tejto čakry sa nachádza za hranicami zmyslového vnímania. Zodpovedá za energetické videnie.

Zapadá do čakier vyšsieho sveta SLAVi (nadvedomie).

slovanske-cakry

Fialová

Na fyzickej úrovni pomáha lieči, epilepsiu, poraneneie očí a problémy s obličkami, neuralgiu, zápal sedacieho nervu a nádory. Podporuje rast kostí stimuluje slezinu, čistí krv ,tlmí hnev a zúrivosť. Pozor, priveľa fialovej sa však spája s nezodpovednosťou, aroganciou, nespoľahlivosťou.

Ak by sme sa pozreli na koliesko s farbami, žltá je presne oproti fialovej, čo mi nesmierne príde zaujímavé.” Vnímam vzťah týchto dvoch farieb.

farebne koliesko

ManiPura Mani = energia kolitého kozmosu, pura=pohlcované žiarenie.

Žltá farba je témou prežitia, nových vecí, tužba žiť a hýbať sa. Hojnosť, plodnosť. Pomáha odstrániť negatívne návyky z minulosti. Vynikajúca farba pri rozhodovaní.

Ako ovplyvňujú farby váš život? Napíš mi koment alebo reakciu!

Zaujal ťa tento článok? Vyzdielaj ho prosím na sociálnych sieťach.

- s láskou Majo (tanečník, tréner a manažér)

Please follow and like us:

Leave a Reply

  • Dnes som si bol v lese zabehať. Lesná cesta bola plná konárov, pováľaných stromov a kmeňov. To ma však neodradilo a nešiel som domov s plačom, že v lese sú prekážky a mne sa ťažko behá. Ale naopak. Spravil som si z toho hru. Preskakoval som stromy s radosťou do výšky. Tak som si ešte lepšie vytrénoval nohy. Na fyzickej rovine som si uvedomil jenu vec. Aj náš život je ako hra. Každý deň nám hádže pod nohy prekážky, ktoré keď prekonáme, robia nás silnejšími a život zaujímavejším. Prekonaj prekážky, prekonáš seba. Floorripper
Facebook
Facebook
Google+
http://www.floorripper.com/?p=2470">
SHARE
YOUTUBE
YOUTUBE